Інсулінорезистентність: простими словами про проблему

Інсулінорезистентність – це стан, за якого організм перестає нормально реагувати на інсулін, гормон, який регулює рівень цукру в крові. У цьому клітини тіла перестають правильно засвоювати глюкозу з крові.

Коли клітини стають нечутливими до інсуліну, підшлункова залоза починає синтезувати його у великих кількостях, намагаючись знизити рівень цукру в крові. Але така компенсація ненадовго допомагає, оскільки зрештою підшлункова залоза зношується і більше не може виробляти достатньо інсуліну. Це призводить до розвитку діабету 2 типу.

Інсулінорезистентність може виникнути внаслідок кількох причин, включаючи генетичні фактори, ожиріння та неправильний спосіб життя. Часто вона спостерігається у людей із надмірною вагою, особливо в ділянці живота. Важливо знати, що інсулінорезистентність є реальною проблемою, яка потребує уваги та лікування.

Діагностика інсулінорезистентності включає аналізи крові на рівень глюкози та інсуліну, а також індекс інсулінорезистентності. Лікування цього стану включає зниження ваги, здорове харчування, фізичну активність, прийом деяких медикаментів та дотримання рекомендацій лікаря.

ІнсулінорезистентністьВизначення
ІнсулінГормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові. Виробляється підшлунковою залозою.
ОпірністьСтан, у якому організм стає менш чутливим до дій інсуліну.
ІнсулінорезистентністьСтан, коли клітини організму перестають реагувати або повільно реагують на інсулін, що призводить до підвищеного рівня цукру в крові (гіперглікемія).
ПричиниОжиріння, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, генетична схильність.
СимптомиНадмірна вага, підвищений апетит, часта стомлюваність, сонливість, підвищена пітливість, уповільнене загоєння ран та порізів, свербіж шкіри, підвищені рівні цукру в крові.
НаслідкиРозвиток переддіабету, діабету типу 2, серцево-судинних захворювань, підвищений ризик інфаркту та інсульту.
ДіагностикаАналіз крові на рівень глюкози та інсуліну, оцінка ІМТ (індекс маси тіла), вимірювання кола талії, функціональний тест на визначення інсулінорезистентності.
ЛікуванняЗміна способу життя (правильне харчування, фізична активність), прийом лікарських засобів, якщо необхідно.

Інсулінорезистентність – це коли рівень інсуліну в крові перевищує 8 мкЕд/мл. В ідеалі інсулін натщесерце має бути менше 5 мкЕд/мл. Підвищений інсулін виснажує вуглеводні запаси печінки та крові. 5 травня 2021 р.

Як зрозуміти, чи є в тебе інсулінорезистентність?

Симптоми інсулінорезистентності

  • Жага внаслідок гіперглікемії (підвищене значення глюкози у крові);
  • Гіпертонія (високий артеріальний тиск), головний біль;
  • Набір зайвої ваги, задишка;
  • Збільшення холестерину у крові;
  • Постійне почуття голоду.

У чому відмінність інсулінорезистентності від діабету?

Інсулінорезистентність – це порушення, при якому клітини не засвоюють глюкозу належним чином, так як опираються дії інсуліну, На відміну від цукрового діабету, резистентність до інсуліну та переддіабету можна перемогти, Найкраще, що можна зробити – схуднути та регулярно рухатися. Збережена копія

Чому виникає інсулінорезистентність?

Головною причиною інсулінової стійкості в даний час вважається збій внутрішньоклітинних реакцій. Чутливість тканин тіла до інсуліну знижується з віком, особливо на тлі спадкової схильності, але головне через нездоровий спосіб життя.

Related Post

Як зробити трап для душової кабіниЯк зробити трап для душової кабіни

Як зробити душовий трап у підлозі без піддону? Замість того, щоб купувати готовий піддон, можна встановити злив у підлозі та укласти навколо нього керамічну плитку. В результаті вийде стильна душова

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ

Що краще посадити в тіні будинкуЩо краще посадити в тіні будинку

Овочеві культури, які люблять тінь Зелень: цибуля, часник, черемша, кінза, салат-латук, м'ята, щавель, материнка, петрушка, любисток, мангольд, шпинат, естрагон, рукола, листова гірчиця, пастернак, хрін, меліса, крес-салат, бораго, селера, тим .28

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ