Обмеження у виборі професії при сколіозі: список занять, які слід уникати

Сколіоз – це патологічне згинання хребта убік, яке може призвести до серйозних обмежень у повсякденному житті. За наявності сколіозу не рекомендується займатися професіями, що потребують тривалого навантаження на спину або активних фізичних зусиль. У статті розглянемо категорії робіт, які краще уникати при сколіозі.

Робочі професії

Насамперед, при сколіозі слід уникати робіт, пов'язаних з підйомом та переміщенням ваг. Наприклад, фізичні роботи на будівельному майданчику, вантажником на складах чи роботою у металургійній промисловості. Всі ці професії вимагають підвищених фізичних навантажень на хребет, що може негативно вплинути на стан сколіозу та спричинити його посилення.

Професії зі статичним становищем тіла

Також слід уникати професій, пов'язаних із статичним становищем тіла протягом тривалого часу. До таких професій можна зарахувати роботу перукаря, масажиста, касира, офісного працівника. Довгий час у незручних позах може призвести до посилення сколіозу та появи додаткової напруженості у спинній мускулатурі.

Ким не можна працювати при сколіозі
ПосадаОпис
МасажистРобота з пацієнтами, що потребує фізичного навантаження на спину. При сколіозі не рекомендується виконувати подібні рухи.
ВантажникПідйом і перенесення важких речей може негативно позначитися на стані хребта при сколіозі.
БудівельникФізично важка праця, пов'язана з підйомом та переміщенням матеріалів та інструментів, може посилити сколіоз.
ПерукарТривалий час, що проводиться у стоячому положенні, може викликати дискомфорт і посилювати симптоми сколіозу.
ВодійТривалий час, що проводиться у сидячому положенні, може негативно позначитися на хребті та посилити сколіоз.

Де не можна працювати зі сколіозом?

Професії, несумісні зі сколіозом

  • монтажного профілю в галузях радіотехніки, електровакуумного та електротехнічного виробництва;
  • будівельні та суднобудівні;
  • у сфері виробництва годинникових механізмів;
  • креслярські спеціальності;
  • робота на конвеєрі;
  • взуттєвого та швейного профілю.

Які фізичні навантаження протипоказані при сколіозі?

Заборонені вправи та види спорту при сколіозі Це хокей, футбол, волейбол, баскетбол, регбі, бокс. Всі види спорту створюють несиметричне навантаження на тіло. Це великий теніс, бадмінтон, пінг-понг, метання диска, ядра, списи, фехтування, гольф, боулінг.

Які обмеження при сколіозі?

Під заборону для людей зі сколіозом підпадають і такі види спорту, як теніс і бадмінтон, катання на ковзанах, а також різні спортивні ігри, де навантаження на спину різкі та нерівномірні, а травмонебезпека – значна.

Що не можна робити, якщо в тебе сколіоз?

Людям із такою патологією протипоказані деякі види навантажень. У списку заборонених – перекиди, біг, стрибки, присідання, жим зі штангою та підняття ваги в принципі. Фізичні навантаження при 3-4 ступені сколіозу строго дозуються та підбираються відповідно до стану конкретного пацієнта.

Related Post

Кружиться голова коли йдешКружиться голова коли йдеш

Чому при ходьбі починає крутитися голова? Голова може крутитися, навіть якщо вона практично здорова, через алкоголь, отруєння наркотиками, сильний стрес, нестабільність, коливання чи страх падіння. Запаморочення, спричинене занепокоєнням, часто виникає

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ

Найкращі місця для проведення часу у ДніпріНайкращі місця для проведення часу у Дніпрі

Дніпро, велике місто на півдні України, відоме своєю багатою культурною спадщиною та різноманітністю розваг. Сьогодні ми розповімо вам про найпопулярніші місця, де можна провести час у Дніпрі та насолодитися всім,

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ

Чим краще законсервувати металЧим краще законсервувати метал

Є спосіб законсервувати метал під час ремонту, щоб корозія припинилася. У гаражних умовах найзручніше скористатися фосфатуванням металу шляхом нанесення ортофосфорної кислоти. Вона перетворює оксид заліза у фторид, який сам собою

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ