Що робити, якщо колишній чоловік не працює та не платить аліменти: практичні поради

Розлучення – складний етап у житті кожної жінки, особливо якщо йдеться про підтримку дітей. Однак часто буває так, що колишній чоловік не працює і не платить аліменти, що створює непосильне навантаження на матір. У такій ситуації важливо знати свої права та діяти відповідно до законодавства.

Першим кроком у боротьбі за свої права є офіційне оформлення розлучення та домовленості про виплату аліментів. Якщо колишній чоловік відмовляється сплачувати аліменти, незважаючи на судові рішення, слід звернутись до виконавчої служби. Необхідно надати документи, що підтверджують розмір аліментів та факт невиплати. Виконавча служба вестиме пильний контроль за дотриманням судових рішень та застосовуватиме штрафні заходи щодо боржника.

Крім того, можна звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості з аліментів. Суд розгляне докази, подані сторонами справи, та винесе відповідний вирок. У разі відмови колишнього чоловіка виплачувати аліменти, можуть бути застосовані такі примусові заходи, як списання боргу з його заробітної плати, майна або стягнення із заборгованості через банк.

Що робити?Які кроки зробити?
1Зверніться до виконавчої служби із заявою про стягнення аліментів.
2Подайте всі необхідні документи про те, що колишній чоловік не працює.
3Складіть претензію на ім'я колишнього чоловіка щодо несплати аліментів.
4Подайте позовну заяву про стягнення аліментів до суду.
5Намагайтеся знайти роботу колишньому чоловікові через центр зайнятості або особисті контакти.
6Якщо колишній чоловік, як і раніше, не виконує своїх зобов'язань, зверніться до суду для примусового виконання аліментів.
7Періодично перевіряйте судове рішення про виплату аліментів та звертайтеся до суду за порушення колишнім чоловіком.

Як стягнути аліменти, якщо колишній чоловік не працює?

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину (дітей) подається до районного суду. До нього додається стандартний пакет документів, а також відомості про доходи та майно відповідача, документи, довідки, що підтверджують потребу дитини в лікуванні або додаткових витратах.

Що робити, якщо батько не платить аліменти і не працює?

Для початку вам потрібно звернутися до приставів, щоб вони порахували всю заборгованість та неустойку. Цю суму ви зможете стягнути через суд. Крім цього, можна порушити кримінальну справу за злісне ухилення від сплати аліментів. Є ще варіант – подати позбавлення батьківських прав.

Куди звертатися, якщо колишній чоловік не платить аліменти Україна?

Якщо колишній чоловік не платить аліменти понад 6 місяців, є підстави подати заяву до правоохоронних органів. Для цього достатньо звернутися до місцеве відділення поліції.

Що робити, якщо під час війни не платять аліменти?

Якщо з початком воєнного стану один із батьків відмовляється платити аліменти, інший може подати позовну заяву або заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів та примусово стягнути виплати. Суд розгляне заяву та видасть відповідне рішення.

Related Post

Як можна отримати розрив меніска колінного суглобаЯк можна отримати розрив меніска колінного суглоба

Ушкодження менісків поширені серед спортсменів у таких видах спорту, як футбол, а також у безконтактних видах спорту, що вимагають стрибків та різких рухів, наприклад, волейбол. Розриви часто виникають у поєднанні

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ

Як правильно підключити терморегулятор до обігрівача теплеЯк правильно підключити терморегулятор до обігрівача тепле

Як працює терморегулятор на ТеплЕко? Зазвичай терморегулятор кріпиться на стіні на висоті 150 см від підлоги. Під час роботи кварцового обігрівача ТеплЕко чутливий елемент терморегулятора забезпечує точну відповідність температури повітря

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ

Як правильно сказати коледж чи коледжЯк правильно сказати коледж чи коледж

Разом про те більшість словників, зокрема «Російське словесне наголос» М. У. Зарви, дає сувору літературну норму, фіксують наголос першому складі: коледж.9 лип. 2015 р. Як можна назвати коледж? Синоніми до

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ