Як правильно отримати власність за договором дарування

Дарування – це юридичний акт, яким одна сторона, звана дарувальником, передає іншій стороні, одержувачу, певне майно безоплатно. Договір дарування є одним із способів вступити у власність за юридичною процедурою.

Перед тим як укласти договір дарування, необхідно виконати низку важливих кроків. По-перше, необхідно визначитися з майном, яке буде передано у дарунок. Це може бути нерухомість, рухоме майно чи навіть цінні папери. По-друге, слід оцінити вартість майна та встановити його ринкову ціну.

Після цього необхідно укласти договір дарування з отримувачем майна. Договір повинен містити таку інформацію: перелік майна, що передається, відомості про сторони договору, умови передачі майна, а також підписи сторін. Пам'ятайте, що договір дарування має бути укладений у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Після укладання договору дарування необхідно пройти реєстраційну процедуру уповноважених органах. У разі передачі нерухомості необхідно зареєструвати договір у Росреєстрі. При передачі цінних паперів або часток у статутному капіталі товариства, реєстрацію слід здійснити у відповідному реєстрі.

Отримання майна за договором дарування – це відповідальний та важливий крок. Необхідно ретельно опрацювати всі юридичні, фінансові та практичні аспекти процесу, щоб уникнути можливих неприємностей та непорозумінь.

Як вступити у власність за договором дарування
  1. Договір дарування має бути оформлений у письмовій формі.
  2. У договорі дарування мають бути зазначені такі відомості:
    • Сума дарування;
    • Предмет дарування;
    • ПІБ та паспортні дані дарувальника та одержувача дарування;
    • Дата та місце укладання договору.
  3. Для оформлення договору дарування необхідні такі документи:
    • Паспорт дарувальника;
    • Паспорт отримувача дарування;
    • Документи, що підтверджують право власності щодо дарування.
  4. Договір дарування має бути нотаріально засвідченим.
  5. Після укладання договору дарування необхідно внести запис про передачу права власності до Єдиного державного реєстру нерухомості.
  6. Після внесення запису до реєстру, одержувач дарування набуває повного права власності на предмет дарування.

Договір дарування нерухомості обов'язково полягає у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню, після чого перехід права власності на таку нерухомість також реєструється у Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно (далі – ДРРП).19 лист. 2021 р.

Як оформити власність після дарування?

Реєстрація прав здійснюється на підставі заяви дарувальника про перехід права власності та заяви обдаровуваного про реєстрацію права. Якщо договір дарування укладено в нотаріальній формі, то із заявою про реєстрацію прав може звернутися одна із сторін угоди чи нотаріус, який засвідчив такий договір.

Як стати власником за договором дарування?

Договір дарування укладається між дарувальником та обдаровуваним у двох примірниках, завіряти та реєструвати у нотаріуса не потрібно. Знаходимо в інтернеті будь-який договір дарування ТЗ, заповнюємо дані: паспорт, все про автомобіль, вказуємо безоплатне дарування, ступінь спорідненості. Обдарований надалі буде власником.

Коли переходить право власності під час дарування?

За договором дарування права володіння квартирою, будинком, гаражем або іншою нерухомістю переходять обдаровуваному тільки після того, як передача права власності буде зареєстрована в Росреєстрі.

Related Post

Способи підведення води на ділянку без будівництва будинкуСпособи підведення води на ділянку без будівництва будинку

Будівництво будинку на дачній чи заміській ділянці може зайняти багато часу та ресурсів, і позаштатні обставини, такі як фінансові проблеми чи відсутність вільного часу, можуть затягнути цей процес на невизначений

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ

Як підключити хмару на андроїд телефонЯк підключити хмару на андроїд телефон

Де знаходиться Хмара на Андроїд? Як відкрити хмара на Android? Шукаємо папку Google на домашніх екранах, а в ній відкриваємо програму "Диск". На екрані для введення даних авторизації натискаємо кнопку

ЧИТАТИ ДАЛІЧИТАТИ ДАЛІ